Populiariausi keliavimo būdai: kurį rinktis?

Keliauti mėgsta daugelis. Tai puiki galimybė ne tik turiningiau praleisti atostogas, bet ir pažinti kitas kultūras. Vieni renkasi leisti laiką laisvai ir pabėgti nuo kasdienybės, o kiti neriasi į nuotykius, ieškoti dar niekuomet nepatirtų įspūdžių.

Pagrindiniai keliavimo būdai

Šiais laikais keliauti labai paprasta, nes yra daugybė variantų, iš kurių kiekvienas gali atsirinkti patį tinkamiausią.

1. Kelionės autobusu. Pastaruoju metu šis būdas ypač populiarus, nes leidžia pasiekti norimą vietą greitai ir be didelių rūpesčių. Darbdaviams tai aktualu, nes galima be vargo pervežti norimą kiekį darbuotojų nepatiriant didelių išlaidų. Privatūs asmenys renkasi mikroautobusus, autobusus asmeninėms šventėms, draugų ar šeimos išvykoms – kai nori, kad visi kelionės dalyviai mėgautųsi įspūdžiais ir pamirštų vairavimo rūpesčius. Taigi, toks būdas patogus visiems norintiems keliauti, tačiau susiduriantiems su skrydžio baime ar tiesiog nemėgstantiems lankytis perkrautuose oro uostuose, susidurti su atidėtais skrydžiais ar pradingusiu bagažu.
2. Kelionės lėktuvu. Tai – greitas ir patogus keliavimo būdas norintiems apsilankyti tolimose ir egzotiškose šalyse. Lėktuvu pasiekti piečiausią Ispanijos kampelį užtruktų apie tris valandas. Vis dėlto kelionės autobusu yra gerokai patogesnės, lengviau suplanuojamos, atitinkančios individualius poreikius. Be to, aplinkos tarša taip pat yra ypatingai didelė kelionių lėktuvu problema. Pačios avialinijų kompanijos stengiasi tapti ekologiškesnėms, bet išmetamo anglies dioksido kiekis vis tiek lieka didžiausias, lyginant jį su kitomis transporto priemonėmis.
3. Kelionės nuosavu automobiliu. Tai – puiki alternatyva mėgstantiems nepriklausomybę ir visišką laiko planavimo laisvę. Dėl atvirų Europos Sąjungos sienų keliauti asmeniniu automobiliu tapo labai paprasta ne tik iš vienos valstybės į kitą. Nuvykus į didesnį miestą, galima laisvai aplankyti kelis skirtingus objektus ir išvengti sudėtingų viešojo transporto schemų. Kita vertus, vis daugiau Europos miestų, siekdami sumažinti taršą, uždraudžia įvažiuoti į centrą automobiliams su dyzeliniais varikliais. Kelionės autobusu padėtų to išvengti, nes pagrindiniai objektai yra pritaikyti dideliems turistų srautams ir jų priėmimui. Be to, taip keliaujant nereikia sukti galvos dėl parkavimosi ar net geriausio, vaizdingiausio maršruto sudarymo.

Keliaudami autobusu išties sutaupysite pinigų ir išvengsite daugybės rūpesčių. Skrisdami gana greitai pasieksite net ir tolimiausią vietą, tačiau patirsite daug išlaidų ir ženkliai prisidėsite prie visuotinio atšilimo. Kelionės automobiliu gali būti labai turiningos, tačiau taip pat brangios ir komplikuotos.

Pasirinkimas priklauso nuo lūkesčių

Visi keliavimo būdai turi savų privalumų bei trūkumų, ir tik jų žinojimas padės šių išvengti. Pavyzdžiui, netolimų ar kaimyninių šalių lankymui rekomenduojama rinktis autobusą, ypatingai, jeigu surenkama didelė kompanija. Autobusų nuomos kompanija TOKS gali pasiūlyti ir dvidešimties, ir septyniasdešimties vietų autobusą, kuriuos pasirinkę ne tik išleisite mažiau, bet ir pasirūpinsite aplinka, kurioje gyvename patys ir kurioje gyvens ateities kartos.